fotovoltaik aksesuarlar

Fronius Inverter

İnverter bir dönüştürme sistemidir. Enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla birçok farklı cihaz kullanılmaktadır. Bu anlamda enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla devrelerdeki frekans ayarını düzenleyen cihazlara da inverter ismi verilmektedir.

Fronius, fotovoltaik tesisinizi mümkün olan en üst seviyede verimli ve esnek kullanabilmeniz için size enerji yönetimi, sistem denetimi ve tesis yönetimi alanlarında yazılım çözümleri sunmaktadır.

Fronius’un akıllı enerji yönetim fonksiyonları, öz tüketim oranınızı arttırmanızı ve böylelikle kamu ana şebekeye daha az bağımlı olmanızı sağlar. Bu durum özellikle solar akımı kendi tüketimleri için kullanmak isteyen tesis kullanıcıları için önemlidir.

Doğru Enerji Kullanımı için Komünikatif İnverterlar
İnverter bir dönüştürme sistemidir. Enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla birçok farklı cihaz kullanılmaktadır. Bu anlamda enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla devrelerdeki frekans ayarını düzenleyen cihazlara da inverter ismi verilmektedir. Alternatif akımı doğru akıma, doğru akımı da alternatif akıma çeviren ve 3 fazlı çalışma sistemine sahip olan, gerilim ve frekansları düzgün bir şekilde ayarlayan tüm cihazlar inverterdır.
Daha basit bir şekilde anlatılacak olursak; inverterler 12V, 24V ve 48V doğru akıma sahip akü voltajını 220V alternatif akım 50 Hz voltajına çevirirler. Böylece akünüzden alacağınız enerjiyle birçok elektronik cihazı evlerinizde kolay bir şekilde kullanma imkanına kavuşmuş olacaktır. Solar enerji böylece daha düşük maliyet ile kolay bir enerji seçeneğine de sizleri kavuşturmuş olacaktır.
Bu sistemde özellikle temiz enerjinin doğru kullanılması da önemlidir. Solar inverter, enerji masrafını da kısacaktır. Birçok elektrikli aletin çalışmasını sağlar. Özellikle 220 volt ile çalışan elektrik aletlerinde güvenli bir şekilde kullanılır. Birçok tesis bu sistemi kullanarak, elektrik enerjisi desteğini kendine sağlar. Şebeke elektriği olmadığında bundan kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Fronius ayrıca sistem denetimi için birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olan bileşenler sunmaktadır.

Böylelikle fotovoltaik tesisinize ait tüm veriler kayıt altına alınarak görselleştirilebilir.

Hata ve arızalar erkenden algılanarak bildirilir ve daha çabuk giderilebilirler.

Sürekli izleme sayesinde fotovoltaik tesisinizin gücü ve ekonomikliği kalıcı olarak korunur.

SMART METER

FRONIUS SMART METER

Fronius Smart Meter öz tüketimin optimize edilmesi, yük eğrisinin belirlenmesi ve çeşitli enerji akımlarının kumanda edilmesi için iki yönlü bir sayaçtır.

Yüksek ölçüm hassasiyeti ve Modbus RTU arabirimi üzerinden hızlı iletişim sayesinde besleme sınırlamalarında S0 sayaçlarında olduğundan daha hızlı ve daha hassas dinamik bir besleme düzenlemesi mümkün kılınmaktadır.

Fronius inverterleri verimli ve güvenilirdir ve aynı zamanda her fotovoltaik tesisin kaçınılmaz olarak kalbini oluşturur. 1,5 ila 27,0 kW arasındaki güç sınıfları, müstakil evlerden büyük tesislere kadar neredeyse tüm tesis boyutları için uygundur.

Solar Kablo

Hikra Plus Solar Kablo Siyah 6MM

Bu kablonun PV kurulumlarında kullanılması amaçlanmıştır. Ör. IEC 60364-7-712 ve koruyucu izolasyona (koruma sınıfı II) sahip cihazlardaki uygulamalar için uygundur.

Çift izoleli HIKRA® SOL 1500V EN50618 Solar kablomuz dış hava şartlarında ve kapalı mekanlarda, serbest hareketli, serbest asılı veya sabitlenmiş montaj şekillerinde kalıcı kullanım için uygundur.

Dayanıklı malzemeler, doğanın uzun süreli etkilerine karşı koyarak azami kalite ve güvenlik sunar. Amaca uygun kullanıldığında; bu ürünün beklenen kullanma ömrü, en az 25 yıldır. Farklı iklim koşullarına karşı dayanıklılığı sayesinde, kablomuzun, özellikle su geçirmez özelliği vardır ve bu sayede yer altı döşemesi için uygundur.

Bağlantı Konnektörü

HİS MC4 Multi Contact Solar Bağlantı Konnektörü

Fotovoltaik sektöründe 20 yılın üzerinde deneyim (orijinal MC3 ve MC4 konnektörlerin üreticisi) 200 GW’den fazla kurulu güçte, 1,5 milyardan fazla kullanılan MC4 konnektörler; PV kapasitesinin (2018) %50’sine denk gelmektedir.

Konnektörlerin kullanım ömrü boyunca kalıcı düşük güç kaybı ve kesinti (daha düşük LCOE) garantisi veren yüksek uzun-süreli kararlılığa sahip kanıtlanmış MULTILAM teknolojisi.

Ürünlerimizle ilgili aşağıdaki form ile veya telefonla bizden detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz. 


Scroll to Top
Sohbet
Yardım ister misiniz ?
Merhaba
Yardım ister misiniz?
Artes Enerji