Termosifonik Paket Sistemler – ELİT Serisi

ELİT SERİSİ – TERMOSİFONİK SİSTEM

Güneş kollektörleri, güneş enerjisini toplayan ve bir akışkana ısı olarak aktaran çeşitli tür ve biçimlerdeki aygıtlardır. Güneş enerjisinden iklimlendirme yapılmasında ve sıcak su eldesin uygulamalarında güneş enerjisi kollektörleri kullanılmaktadır.

Güneş kollektörleri, yörenin enlemine bağlı olarak güneşi maksimum alacak şekilde, sabit bir açıyla yerleştirilirler. 100°C’lere kadar sıcaklığa ulaşılabilemektedir.

Oluşan ısı yerden ısıtma, duvardan ısıtma, radyatör, fan coil gibi ısıtma cihazlarına başka cihazlar vasıtasıyla transfer edilirler.

Modeller


Sıcak Suyunuz Her Zaman Hazır
Güneş Kollektörü Güneş enerjisini toplayan ve bir akışkana ısı olarak aktaran çeşitli tür ve biçimlerdeki aygıtlardır. Güneş enerjisinden iklimlendirme yapılmasında ve sıcak su eldesin uygulamalarında güneş kollektörleri kullanılmaktadır.
Güneş aslında mutluluk yaratır. Cildimiz güneş ışığına her maruz kaldığında, beyin sapı serotonin mutluluk hormonunu üretmeye başlar. Güneş enerjisini kullanılabilir hale getirmenin bir yoludur. Bu karmaşık görünebilir, ancak güneş enerjisinin termal enerjiye dönüştürülmesini açıklar. Gelişmiş güneş teknolojisi bunu hayal edebileceğiniz en çeşitli şekillerde kullanabilir.
Güneş ücretsiz bir enerjidir, Güneş kollektörleri de bu enerjiyi verimli kullanan cihazlardır. Güneş Dünya’dan yaklaşık 150 milyon kilometre uzaklıktadır, ancak yine de en tutarlı enerji kaynağımızdır.
Güneş’ten Dünya’ya her gün tüm insan ırkının kullandığından 10.000 kat daha fazla enerji ulaşır. Ve bu önümüzdeki beş ila altı milyar yıl için geçerli olacak bir enerjidir.
Elit Su Isıtma Sistemi

elıt serisinin üstün detayları

Ürettiğimiz güneş kollektörleri düz zemine, her türlü çatının üzerine ya da çatıya entegre monte edilebilir şekilde tasarlanmıştır. Almanya ve İtalya’da test edilen ürünlerimiz EN 12975 ve Solar Keymark normlarına göre performans ve dayanıklılık testlerine tabi tutulmaktadır.

Her bir güneş kollektörü paketlenmeden önce iki kez test edilir.

Ürünlerimizle ilgili aşağıdaki form ile veya telefonla bizden detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz. 


Scroll to Top
Sohbet
Yardım ister misiniz ?
Merhaba
Yardım ister misiniz?
Artes Enerji